Hoşgeldiniz Bugün 04 17 2019

Proton Fren Aksamı

ada

Aracınızın frenleri buzlu ve hava koşullarında aynı aks üzerindeki frenlerin etkili ve eşit biçimde çalışması önemlidir. Fren hortumları, özellikle de eski ve yıpranmışlar ise, düşük sıcaklıklarda çatlayabilirler. Bu nedenle tüm fren hortumlarını dikkatli bir biçimde kontrol ettirmellisiniz.

Fren kaliperlerini paslanmaya ve sıkışmış pistonlara karşı kontrol ediniz. Fren disklerini paslanma ya da kabarma belirtilerine karşı kontrol ediniz. Fren balatalarının da gerekli minimum kalınlıktan daha kalın olduğundan emin olunuz.

Toz kapaklarını ve körükleri kontrol ediniz. Herhangi bir çatlama belirtisi su girmesine ve pistonların sıkışması gibi olası sorunlara neden olarak balataların aşırı ısınmasına ve frenlerin zayıflamasına sebep olur. Yollara serpilen tuz da sorunu arttırmaktadır.

Kılavuz pimlerin sıkışmadığından ve fren balatası hareketinde herhangi bir sınırlama olmadığından emin olunuz.Sıcak disklere ani su disklerde yamulmada olabilir bunlara dikkat etmemiz gereklidir.Aracınızdaki balataları uygun şekilde verim alabilmek için mutlaka dikkat etmeliyiz.


Yorum Yap